Kontrowersyjna decyzja Barcelony. Odesłała zawodnika do rezerw

Oscar Mingueza
Oscar Mingueza PressFocus

FC Barcelona podjęła decyzję o przesunięciu Oscara Minguezy do drugiego zespołu na ostatnie spotkania sezonu 2020/21. Reprezentant hiszpańskiej młodzieżówki ma pomóc rezerwom w walce o awans do Segunda Division.

22-letni obrońca w tym sezonie regularnie występował w pierwszym zespole prowadzonym przez Ronalda Koemana. Do tej pory wystąpił w 38 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich dwie bramki. W drugim zespole rozegrał w obecnym sezonie zaledwie jedno spotkanie.

Teraz Mingueza ma pomóc Barcelonie B w wywalczeniu awansu do Segunda Division, w której po raz ostatni występowała w 2018 roku. Środkowy obrońca znajdzie się w składzie na niedzielne półfinałowe barażowe spotkanie z UCAM Murcia.

Decyzja Barcelony o pozwoleniu Minguezie na powrót do drugiego zespołu spotkała się z dużą krytyką. Pokazuje ona bowiem niesprawiedliwą sytuację w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii, w których rezerwy drużyn występujących w La Liga mają dzięki temu przewagę nad mniejszymi klubami.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 16:26.

Komentarze