Kontrowersyjny sędzia desygnowany do prowadzenia El Clasico

Mateu Lahoz
Mateu Lahoz PressFocus

Mateu Lahoz rozjemcą sobotniego starcia pomiędzy Realem Madryt a Barceloną. To arbiter niezwykle doświadczony, ale i kontrowersyjny.

Mateu Lahoz gwarancją emocji

Mateu Lahoz będzie arbitrem głównym sobotniego szlagieru La Ligi, w którym Real Madryt podejmie Barcelonę. Kontrowersyjny sędzia ma wielkie doświadczenie w spotkaniach na najwyższym szczeblu, więc jego nominacja do prowadzenia El Clasico nie może dziwić.

Oficjalny komunikat odnośnie obsady sędziowskiej poznamy w czwartek, ale madrycka Marca dotarła do informacji o desygnowaniu Mateu Lahoza. Ponadto, arbitrem odpowiedzialnym za wideoweryfikację będzie Soto Grado.

Zanim jednak 44-letni Hiszpan skupi się na nadchodzącym El Clasico, czeka go niemniej ważne spotkanie do poprowadzenia. W środę będzie on bowiem sędzią głównym ćwierćfinałowego starcia Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i Paris Saint-Germain.

Mateu Lahoz niezwykle często jest wybierany do prowadzenia pojedynków Barcelony i Realu Madryt w La Lidze. W 34 meczach z udziałem Dumy Katalonii pokazał siedem bezpośrednich czerwonych kartek i podyktował siedem rzutów karnych, z czego sześć dla Blaugrany. W 33 spotkaniach, w których partycypowali Królewscy, Lahoz odgwizdał siedem jedenastek – wszystkie z korzyścią dla Los Blancos – oraz pięciokrotnie przedwcześnie wyrzucał zawodników z boiska.

44-latek to arbiter mający opinię lubiącego wychodzić na pierwszy plan w najważniejszych spotkaniach. Miejmy nadzieję, że w sobotnim Klasyku to piłkarze obu drużyn będą jednak w głównej mierze odpowiedzialni za boiskowe emocje.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze