Kontuzja wyklucza Pedriego z gry do końca sezonu

Pedri (z lewej)
Pedri (z lewej) Pressfocus

Porażka z Eintrachtem Frankfurt, a w efekcie tego odpadnięcie z Ligi Europy to nie jedyne zmartwienie FC Barcelony po czwartkowym meczu. Kontuzji doznał Pedri, którego już w przerwie zmienił Frenkie de Jong. Zdaniem mediów oznacza to koniec sezonu dla Hiszpana.

• Pedri doznał kontuzji pod koniec pierwszej połowy meczu z Eintrachtem
  • Pomocnik nie wybiegł już na drugą połowę
  • Z powodu urazu Hiszpan nie zagra do końca sezonu

Pechowy wieczór na Camp Nou

Pomocnik Barcy od momentu powrotu po kontuzji na początku stycznia stał się prawdziwym liderem formacji pomocy. Hiszpan prezentował się zjawiskowo, a o jego talencie pisały media w większości krajów europejskich. Pomocnik w 22 meczach zdobył pięć bramek i zanotował jedną asystę, ale jego wpływu na grę drużyny nie oddają statystyki.

Pod koniec pierwszej połowy meczu z Eintrachtem na twarzy Pedriego dało się zauważyć grymas bólu. Sztab szkoleniowy nie chcąc ryzykować postanowił zastąpić go w przerwie. Wstępna diagnoza była dość pesymistyczna. Naderwanie mięśnia czworogłowego wyeliminowałoby z gry 19-latka już do końca sezonu. Negatywne prognozy potwierdziły hiszpańskie media, a także oficjalny komunikat klubu w kwestii zdrowia Pedriego.

Pedri nie pomoże więc drużynie w rywalizacji ligowej, która dobiegnie końca w weekend 21-22 maja. Pomocnik przegapi zatem osiem pozostałych spotkań Javi Miguel z ASa podaje, że absencja zawodnika może wynieść nawet 6-8 tygodni, więc będzie gotów dopiero na początek następnego presezonu.

Przeczytaj również: Obrońcy Barcy skomentowali porażkę z Eintrachtem