Kontuzja rywala szansą dla Asensio – teraz albo nigdy

Marco Asensio
Marco Asensio PressFocus

Kontuzje Garetha Bale’a i Rodrygo stwarzają lukę na prawym skrzydle Realu Madryt. Jeżeli Marco Asensio łączy swoją przyszłość z Królewskimi, nadchodzą dla niego kluczowe tygodnie, w trakcie których musi pokazać swoją wartość.

  • Kontuzje Garetha Bale’a oraz Rodrygo sprawiają, że na prawym skrzydle w Realu Madryt pojawiło się wolne miejsce
  • Naturalnym kandydatem do gry na tej pozycji jest Marco Asensio
  • Hiszpan ustrzelił już w tym sezonie hat-tricka, ale poza tym nie pokazał niczego godnego odnotowania

Marco Asensio – kontuzje kolegów szansą dla Hiszpana

Najbliższe tygodnie mogą okazać się kluczowe dla Marco Asensio. Niedawno kontuzję odniósł Rodrygo, a wcześniej z gry wypadł także Gareth Bale. Oznacza to, że jedynym typowym prawoskrzydłowym zawodnikiem w zespole Carlo Ancelottiego pozostaje 25-letni Hiszpan. Jego kontrakt z Los Blancos wygasa w czerwcu 2023 roku, więc teraz będzie miał okazję, by udowodnić swoją wartość dla drużyny.

Przykład Asensio jest nietypowy. W zeszłym sezonie był drugim najlepszym strzelcem zespołu, a w tej kampanii popisał się już hat-trickiem w starciu z Mallorcą. Mimo tego jego zaangażowanie jest kwestionowane i trudno w jego grze zauważyć wolę walki o grę w wyjściowym składzie. Najbliższe tygodnie będą dla Hiszpana kluczowe. Prawdopodobnie będzie otrzymywać więcej szans na grę w wyjściowym składzie niż do tej pory. Jego zadaniem będzie udowodnić Carlo Ancelottiemu, że zasługuje na częstszą grę.

W obecnym sezonie Asensio wystąpił łącznie w jedenastu spotkaniach, ale uzbierał w nich zaledwie 377 minut. Poza wspomnianym hat-trickiem przeciwko Mallorce, nie wpisał się na listę strzelców. Ba, oddał jedynie sześć strzałów na przestrzeni całego sezonu: pięć w starciu z zespołem z Balearów i jeden w meczu z Barceloną. Jego efektywność pod wrogą bramką musi ulec zmianie, jeśli chce konkurować z Rodrygo, gdy Brazylijczyk powróci już do zdrowia.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze