Kontuzje w Barcelonie. Konieczna operacja

Ronald Araujo (z lewej)
Ronald Araujo (z lewej) Pressfocus

Barcelona przekazała kolejne złe informacje o zdrowiu swoich piłkarzy. W Pucharze Króla kontuzji doznali Ronald Araujo i Frenkie de Jong.

  • Barcelona awans do 1/8 finału Pucharu Króla okupiła urazami
  • Kontuzjowani są Ronald Araujo i Frenkie de Jong
  • W przypadku Urugwajczyka konieczna jest operacja

Xavi nie może skorzystać z kolejnych zawodników

Kadencja Xaviego w roli szkoleniowca Barcelony trwa już trzeci miesiąc, a mimo to Hiszpan ani razu nie miał do dyspozycji pełnej kadry. Zawodnicy Blaugrany regularnie zmagają się z przeróżnymi problemami zdrowotnymi uniemożliwiającymi występy. Kilku z nich zmaga się aktualnie z Covid-19, ale zdecydowana większość leczy krótko, bądź długoterminowe urazy.

W środę 5 stycznia Barcelona grała w 1/16 finału Pucharu Króla z trzecioligowym Linares. Blaugrana sensacyjnie przegrywała, ale odwróciła losy spotkania i ostatecznie triumfowała 2:1 po golu Ousmane’a Dembele oraz Ferrana Jutgla. Mimo tego nie wszyscy piłkarze katalońskiego klubu będą dobrze wspominali tę potyczkę.

W wyjściowej jedenastce na środową potyczkę znalazł się Ronald Araujo. Urugwajczyk złamał drugą i trzecią kość śródręcza. Najgorszy scenariusz zakładał kilkumiesięczną absencję. Finalnie 22-latek będzie niedostępny przez dwa, trzy tygodnie. Nie uniknie jednak operacji.

Z ławki rezerwowych podczas meczu z Linares wszedł zaś Frenkie de Jong. Mimo tego Holender zdążył naciągnąć mięsień płaszczkowaty w lewej łydce. Pomocnik Barcelony ominie sobotni pojedynek z Granadą. Ponadto pod znakiem zapytania stoi jego występ 12 stycznia w Superpucharze Hiszpanii z Realem Madryt.

Czytaj także: Puchar Króla: Real i Barcelona z awansem, jedna niespodzianka

Komentarze