Kontuzje w reprezentacji Hiszpanii, gracz Spurs z awaryjnym powołaniem

Jose Gaya
Jose Gaya PressFocus

W spotkaniu reprezentacji Hiszpanii z Gruzją (4:0) kontuzji doznali Aymeric Laporte oraz Jose Gaya. Luis Enrique skomentował stan zdrowia obu zawodników, a także zdecydował się awaryjnie podołać Sergio Reguilona.

  • Hiszpania wysoko pokonała Gruzję (4:0), ale przypłaciła to zwycięstwo kontuzjami Aymerica Laporte’a i Jose Gayi
  • O ile Luis Enrique uspokajał kibiców w sprawie zdrowia stopera Manchesteru City, o tyle w miejsce lewego obrońcy Valencii awaryjnie powołał Sergio Reguilona z Tottenhamu

Kontuzje w reprezentacji Hiszpanii, Enrique zdecydował się na awaryjne powołanie obrońcy

Reprezentacja Hiszpanii kiepsko rozpoczęła wrześniowe zgrupowanie, przegrywając spotkanie ze Szwecją 1:2. W następnych dwóch meczach nie było już wymówek: zwycięstwa nad Gruzją i Kosowem uznano za obowiązek. Niedzielny pojedynek z pierwszą z tych reprezentacji zakończył się planowym wynikiem 4:0 dla La Rojy. Hiszpanie zaprezentowali dobry futbol, ale wysokie zwycięstwo przypłacili dwiema kontuzjami. W przerwie boisko opuścił Aymeric Laporte, a Jose Gaya odniósł uraz na kwadrans przed końcem meczu. Po spotkaniu Luis Enrique udzielił informacji na temat dwóch obrońców.

Myślę, że Laporte cierpi jedynie na przeciążenie. Co do Gayi, musimy poczekać na wynik badań, ale nie wygląda to dobrze – powiedział wprost selekcjoner Hiszpanów. Problemy lewego obrońcy Valencii są o tyle kłopotliwe, że na dyskomfort narzeka też drugi zawodnik występujący na tej pozycji, Jordi Alba.

W poniedziałek Enrique zdecydował się na szybką reakcję. Odesłał Gayę do Walencji, a w jego miejsce awaryjnie powołał Sergio Reguilona z Tottenhamu. Jeżeli 24-latek wystąpi w spotkaniu z Kosowem, będzie to jego szósty występ w narodowych barwach.

La Roja, dzięki triumfowi nad Gruzją, powróciła na pierwsze miejsce w eliminacyjnej grupie B. Ma jednak przewagę zaledwie punktu nad Szwecją, która ma o dwa mecze więcej do rozegrania. W takim wypadku każde zwycięstwo jest dla Hiszpanów na wagę złota. Z pewnością podopieczni Luisa Enrique zrobią wszystko, by w środę wysoko pokonać Kosowo.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 13:38.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Top 10 transferów do La Ligi w letnim okienku.

Komentarze