Koronawirus w Barcelonie

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Jeden z zawodników Barcelony uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Piątkowe spotkanie 1/4 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium nie jest jednak zagrożone, bowiem jak informuje klub, piłkarz ten nie miał kontaktu z żadnym z zawodników przygotowujących się do rywalizacji w turnieju Final Eight.

Czytaj dalej…

We wtorek testom na koronawirusa poddanych zostało dziewięciu piłkarzy, którzy wrócili do klubu między innymi z wypożyczeń i w środę mieli rozpocząć treningi przed nowym sezonem. Wśród nich znajdowali się Pedri, Trincao, Matheus Fernandes, Jean-Clair Todibo, Moussa Wague, Carles Alena, Rafinha, Juan Miranda i Oriol Busquets.

Barcelona nie zdecydowała się na ujawnienie personaliów zawodnika. Poinformowała jedynie, że piłkarz nie wykazuje żadnych objawów i przebywa na kwarantannie w swoim domu. Zgodnie z protokołem, sprawa została również przekazana władzom sanitarnym.

Barcelona z Bayernem o awans do półfinału

Kataloński klub zapewnia, że zawodnik nie miał kontaktu z piłkarzami oraz sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny, która w czwartek ma wyruszyć do Lizbony, gdzie rozegrany zostanie turniej Final Eight Ligi Mistrzów. W piątkowym ćwierćfinale, podopiecznych Quique Setiena czeka pojedynek z Bayernem Monachium.

Komentarze