Pięć pozytywnych wyników testów w hiszpańskich klubach

La Liga
La Liga

Pięć pozytywnych wyników na obecność koronawirusa dała pierwsza część testów przeprowadzona u zawodników hiszpańskich klubów. Trzy wyniki dotyczą zawodników występujących w klubach La Liga, natomiast dwa w zespołach zaplecza ekstraklasy – informuje Mundo Deportivo, powołując się na RAC1.

Czytaj dalej…

Wszystko jednak wskazuje na to, że liczba ta jeszcze wzrośnie, bowiem La Liga nie otrzymała jeszcze wyników wszystkich testów, przede wszystkim tych wykonanych w czwartek. Wcześniej przedstawiciele władz ligi informowały, że spodziewają się, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa będzie miało 25-30 zawodników.

Po uzyskaniu wszystkich wyników, hiszpańskie drużyny będą powoli wracać do treningów. W pierwszej fazie będą to indywidualne zajęcia, z ograniczeniem liczby zawodników trenujących w tym samym czasie w ośrodku treningowym. Jeżeli nie wydarzy się nic niepokojącego, to w drugim etapie dopuszczone zostaną treningi w małych grupach.

W Barcelonie bez koronawirusa

Wcześniej RAC1 poinformowało, że wszystkie testy przeprowadzone u zawodników Barcelony dały wynik negatywny. Dzięki temu podopieczni Quique Setiena mogli rozpocząć indywidualne treningi w klubowym ośrodku.

Komentarze