Koronawirus w Sevilli

La Liga
La Liga

Członek kolejnego zespołu La Liga uzyskał pozytywny wynik na koronawirusa. W środę informację w tej sprawie przekazała Sevillą, którą na początku sierpnia czeka rywalizacja w Lidze Europy.

Czytaj dalej…

Klub z Estadio Sanchez Pizjuan nie zdecydował się na ujawnienie personaliów osoby zakażonej koronawirusem, ale na pewno nie będzie mogła ona wziąć udziału w meczu z Romą, który Sevillę czeka już za osiem dni.

“Sevilla FC informuje, że po przeprowadzeniu w ostatnią niedzielę testów PCR u zawodników, sztabu szkoleniowego i innych pracowników, członek pierwszego zespołu uzyskał pozytywny wynik. Osoba dotknięta chorobą jest bezobjawowa, w dobrym stanie zdrowia i pozostaje odizolowana w swoim domu” – czytamy w komunikacie hiszpańskiego klubu.

“Sevilla niezwłocznie poinformowała o tej okoliczności wszystkie właściwe organy sportowe i zdrowotne, odizolowała osobę dotkniętą chorobą oraz tymczasowo zawiesiła treningi drużyny w celu przeprowadzenia dezynfekcji w obiektach, ściśle przestrzegając protokołów ustalonych na wypadek takiej sytuacji” – kontynuowano.

“Wyniki drugiej serii testów, które zostały przeprowadzony dzisiaj, będą znane w czwartek rano. Sevilla planuje powrót do treningów w czwartek po południu, pod warunkiem, że wyniki będą negatywne” – dodano.

Komentarze