El. MŚ 2022: Hiszpania wykonała zadanie

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii
Piłkarze reprezentacji Hiszpanii Pressfocus

Hiszpania była zdecydowanie lepszą drużyną, niż Kosowo i w pełni zasłużenie triumfowała 2:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022. Dzięki temu jest liderem w swojej grupie.

Hiszpania w swoim stylu

Pierwsze 45 minut meczu rozgrywanego w Prisztinie przebiegło według planu reprezentacji. La Furia Roja miała pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Zgodnie z przewidywaniami zdominowała statystykę posiadania piłki. Dzięki temu wykreowała sobie sporo okazji strzeleckich. Problemem była jednak skuteczność. Goście uderzyli na bramkę rywala dziewięć razy, ale tylko dwukrotnie celnie. Jedna z tych prób została zamieniona na gola. W 32. minucie Alvaro Morata zagrał do będącego w szesnastce Pablo Fornalsa, a ten przymierzył precyzyjnie w kierunku lewego słupka. Do przerwy kadra dowodzona przez Luisa Enrique wygrywała 1:0.

Stabilnie, ale przeciętnie

Druga polowa w wykonaniu Hiszpanii łudząco przypominała pierwszą. Hiszpania wykonywała sporo podań oraz utrzymywała się przy piłce jeszcze częściej, niż wcześniej. La Furia Roja próbowała przedrzeć się przez defensywę reprezentacji Kosowa poprzez skrupulatnie budowany atak pozycyjny. Szanse na podwyższenie prowadzenia były, ale goście marnowali je na potęgę. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, Ferran Torres wykorzystał podanie Mikela Merino i ustalił wynik meczu na 2:0. .