Koszmar Getafe trwa, samobój uratował Sevillę

Xabier Etxeita
Xabier Etxeita PressFocus

Getafe przegrało z Sevillą 0:1 (0:0) w meczu 13. kolejki La Liga. Dla gospodarzy jest to siódmy mecz z rzędu w lidze hiszpańskiej bez zwycięstwa. O wyniku zadecydował samobój autorstwa Xabiera Etxeity, który padł w 81. minucie.

Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie nie była zbyt porywającą. Żadna z drużyn nie oddała celnego strzału, a liczba wypracowanych okazji była znikoma. Jedyna groźna sytuacja miała miejsce w 19. minucie. Wtedy to po strzale Joana Jordana z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki.

Spotkanie nabrało większego tempa w drugiej połowie. Sevilla ponownie całkowicie zdominowała posiadanie piłki, ale Getafe również stwarzało sobie sytuacje. Gospodarze zmusili Bono do interwencji już w 47. minucie, ale bramkarz dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków.

Dopiero z 81. minucie został otworzony wynik meczu. Wtedy to na dośrodkowanie ze skrzydła zdecydował się Suso. W dziwny sposób piłkę chciał wybić Etxeita. Niefortunna interwencja zakończyła się zanotowaniem trafienia samobójczego. Obrońca Getafe ustalił tym samym rezultat spotkania.

Dla gospodarzy jest to siódmy z rzędu mecz bez zwycięstwa w La Liga. Andaluzyjczycy dzięki kompletowi punktów awansowali na piąte miejsce w tabeli.