Obrońca Napoli zastąpi Araujo w Barcelonie?

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly PressFocus

Barcelona jest zdeterminowana, aby jeszcze bardziej wzmocnić swój skład i zawojować Europę w kolejnym sezonie. Duma Katalonii szuka nowych graczy na każdym froncie, sonduje wiele możliwości. Jednym z celów transferowych został obrońca Napoli Kalidou Koulibaly, którego bardzo ceni Xavi Hernandez.

  • Ronald Araujo latem może opuścić Barcelonę
  • Duma Katalonii szuka wzmocnień na wszystkich pozycjach
  • Koulibaly jest ceniony przez Xaviego Hernandeza

Koulibaly na liście życzeń Xaviego

Jedną z pozycji, którą blaugrana usilnie próbuje wzmocnić przed kolejnymi rozgrywkami to obrona. W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o Andreasie Christensenie, któremu latem kończy się kontrakt z Chelsea. Wcześniej wspominano także o innym defensorze The Blues Antonio Rudigerze.

Teraz jednak na orbicie pojawił się Kalidou Koulibaly. 30-letni Senegalczyk jest bardzo ceniony przez szkoleniowca Barcy Xaviego Hernandeza, który chętnie sprowadziłby defensora Napoli na Camp Nou. Jego kontrakt w Neapolu wygasa latem 2023 roku, dlatego to ostatni dzwonek dla włodarzy Azzurrich, jeśli chcą jeszcze coś zarobić na swoim graczu. We włoskich mediach pojawiają się informacje, że zawodnik nie jest przekonany do przedłużenia umowy i kolejny rok będzie jego ostatnim na południu Włoch. Ale może odejść wcześniej.

Napoli za wszelką cenę nie chce dopuścić do utraty tak znakomitego gracza za darmo. W związku z tym w przypadku braku porozumienia w sprawie odnowienia kontraktu latem prawdopodobnie zdecyduje się na sprzedaż Koulibaly’ego. To może wykorzystać Barcelona. Uważa się, że kluczem do tego ruchu transferowego jest przyszłość Ronalda Araujo. Jeśli Urugwajczyk odejdzie latem, Duma Katalonii zwróci się w kierunku Senegalczyka.

Zobacz również: Generał na boisku jak i poza nim

Komentarze