Kounde: brak transferu do Chelsea wywarł na mnie wpływ

Jules Kounde
Jules Kounde PressFocus

Obrońca Sevilli Jules Kunde przyznał, że fiasko jego transferu do Chelsea podczas letniego okna transferowego wpłynęło na niego negatywnie. 23-letni Francuz był przygotowany na opuszczenie hiszpańskiego klubu i zrobienie kolejnego kroku w swojej karierze.

  • Jules Kounde było latem mocno łączony z przenosinami do Chelsea, ale transfer nie doszedł do skutku
  • Francuz przyznał, że miał to na niego negatywny wpływ
  • Umowa Kounde z Sevillą obowiązuje do czerwca 2024 roku

Kounde rozczarowany brakiem transferu

Jules Kounde latem miał za sobą bardzo udany sezon 2020/21 i znalazł się na celowniku wielu europejskich pucharów. Najkonkretniejsze zainteresowanie pochodziło ze strony Chelsea, ale ostatecznie do transferu nie doszło. Wpływ na to miały również oczekiwania finansowe hiszpańskiego klubu.

Francuz zapewnia, że obecnie jest skupiony wyłącznie na występach dla Sevilli, ale przyznał, że brak transferu miał na niego wpływ. – Czy to miało na mnie wpływ?  Tak, trochę tak, ale już sobie z tym poradziłem – powiedział Kounde, cytowany przez Mundo Deportivo.

W obecnym sezonie Kounde pozostaje podstawowym zawodnikiem Sevilli, w której barwach wystąpił w 13 spotkaniach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Francuz niewątpliwie znajduje się pod baczną obserwacją przedstawicieli europejskich klubów i wiele wskazuje na to, że sprawa jego transferu wróci latem przyszłego roku, jeżeli nie już w styczniu.

Kounde, który do Sevilli trafił latem 2019 roku za 25 milionów euro z Girondins Bordeaux, jest związany z klubem umową do czerwca 2024 roku.

Komentarze