Dyrektor Sevilli potwierdził, że gwiazda zespołu chce odejść

Kounde (z prawej) i Michail Antonio
Kounde (z prawej) i Michail Antonio PressFocus

Dyrektor wykonawczy Sevilli, Jose Maria Cruz, potwierdził, że Jules Kounde chce odejść z klubu. Francuz chce trafić do bardziej konkurencyjnej drużyny. Andaluzyjczycy oczekują za swojego podopiecznego wielomilionowej oferty, a swoje zainteresowanie wyraziły, między innymi, Chelsea, Barcelona i Bayern Monachium.

  • Jose Maria Cruz potwierdził, że Jules Kounde chce tego lata odejść z Sevilli
  • W przeszłości Andaluzyjczycy odrzucali oferty za Francuza opiewające na 50-55 milionów euro
  • Zainteresowanie obrońcą wyrażają Chelsea, Barcelona czy też Bayern Monachium

“Kounde chce grać w bardziej konkurencyjnym zespole”

Przed Sevillą skomplikowane lato. Klub już opuścił Diego Carlos. Brazylijczyk zdecydował się przyjąć ofertę Aston Villi i dał na sobie zarobić ponad 30 milionów euro. Już od tygodni spekulowało się, że z klubem zechce pożegnać się też Jules Kounde. Francuz marzył o transferze do Chelsea już przed rokiem, ale wówczas Andaluzyjczycy odrzucali wielomilionowe oferty. Według doniesień, The Blues proponowali nawet 55 milionów euro.

Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie tych doniesień.

To podobny przypadek do tego, co przeżyliśmy kilka lat z Lengletem. Był bardzo szczęśliwy, ale wierzył, że jest gotowy do przejścia do Barcelony. Pierwszą ofertę za niego otrzymaliśmy na rok przed transferem. Wolał jednak zostać i grać częściej. Jeśli chodzi o Kounde, nie jest to kwestia pieniędzy. On chce grać w bardziej konkurencyjnej drużynie niż Sevilla – powiedział dyrektor wykonawczy klubu, Jose Maria Cruz. – Jestem pewien, że jest on atrakcyjny dla takich zespołów, jak Chelsea, Barcelona czy Bayern Monachium – dodał.

Los Nervionenses mają przewagę w negocjacjach, ale już muszą planować zastąpienie podstawowego duetu stoperów, który tak świetnie sprawował się w minionym sezonie.

Kounde rozegrał w kampanii 2021/2022 44 mecze we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich trzy gole i asystę. Portal Transfermarkt wycenia go na 60 milionów euro.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze