Kounde postawił warunek Xaviemu. Tylko dlatego dołączył do Barcelony

Jules Kounde
Jules Kounde PressFocus

FC Barcelona wygrała rywalizację z Chelsea o pozyskanie Julesa Kounde, ale francuski obrońca przenosząc się na Camp Nou postawił trenerowi Xaviego Hernandezowi warunek. 23-latka interesuje tylko gra na środku defensywy i nie chce być brany pod uwagę w kontekście ewentualnej obsady prawej strony defensywy.

  • Jules Kounde jest jednym z zawodników, którzy dołączyli do Barcelony podczas letniego okna transferowego
  • Pozyskaniem Francuza poważnie zainteresowana była także Chelsea
  • Kounde przenosząc się do Barcelony postawił Xaviego warunek – nie chce grać na prawej stronie defensywy

Kounde wskazał pozycję na której chce grać

Przez wiele tygodni faworytem do pozyskania Kounde była londyńska Chelsea. Rozmowy w sprawie transferu były na zaawansowanym etapie, ale ostatecznie Francuz nie zdecydował się na przyjęcie oferty ze strony londyńskiego klubu. Powodem była rozmowa z menedżerem The Blues Thomasem Tuchelem, podczas której niemiecki szkoleniowiec poinformował go, że widzi go na prawej stronie defensywy, jeżeli z klubem pożegna się Cesar Azpiliceuta. To zaważyło na decyzji utalentowanego obrońcy.

Kounde ostatecznie wylądował w Barcelonie, ale przed podpisaniem kontraktu zakomunikował trenerowi Xaviego Hernandezowi, że jest gotowy dołączyć do drużyny, ale tylko pod warunkiem gry na środku defensywy. Francuz nie czuje się komfortowe na prawej stronie defensywy, co było widać między innymi podczas jego występów na tej pozycji w barwach reprezentacji Francji. Kounde chce być brany pod uwagę tylko na pozycję środkowego obrońcy, na której chce również wywalczyć sobie miejsce w drużynie narodowej.

Xavi początkowo również brał pod uwagę Kounde na prawej stronie defensywy, z obsadzeniem której ma obecnie duży problem. Hiszpański szkoleniowiec już wcześniej ze swoich planów wyłączył Sergino Desta, który prawdopodobnie jeszcze latem odejdzie z klubu. W sobotnim meczu z Rayo Vallecano na pozycji tej wystąpił z kolei Ronald Araujo, bowiem gwarantem jakości na tej pozycji dla Xaviego nie jest także Sergi Roberto. W związku z tym Barcelona mimo braku czasu będzie poszukiwała nowego zawodnika na tę pozycję,

Kounde nie miał okazji do oficjalnego debiutu w sobotnim meczu z Rayo Vallecano, ponieważ nie został jeszcze zarejestrowany do gry. To powinno jednak nastąpić w najbliższym tygodniu. 

Zobacz także: La Liga. Barcelona tylko z remisem, pewny triumf Villarrealu – podsumowanie 1. kolejki

Komentarze