Karim Benzema
Karim Benzema Pressfocus

Królewscy szybko zapomnieli o wpadce i wysoko pokonali Alaves

Alaves przegrało z Realem Madryt 1:4 (0:3), w meczu 20. kolejki LaLiga. Królewscy rozegrali kapitalną pierwszą połowę, po której prowadzili aż trzema bramkami. Dublet ustrzelił Karim Benzema, a dwoma asystami popisał się Toni Kroos.

Real Madryt rozegrał kapitalną pierwszą połowę. Królewscy rozdrażnieni kompromitującą porażką z Alcoyano od razu chcieli zaznaczyć swoją dominację na boisku. W 15. minucie zawodnicy Los Blancos, za sprawą Casemiro, objęli prowadzenie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował wtedy Toni Kroos, a w polu karnym dobrze główkował Brazylijczyk, nie dając bramkarzowi szans na interwencję.

Jednobramkowe prowadzenie nie było satysfakcjonujące dla Realu Madryt, dlatego nie zaprzestał on ataków. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Benzema. Francuz otrzymał podanie piętką od Edena Hazarda i uderzeniem w lewy górny róg bramki zdobył gola na 2:0.

Królewscy zdążyli jeszcze zdobyć bramkę do szatni, która praktycznie ustaliła mecz. W doliczonym czasie gry doskonałą piłkę do Edena Hazarda zagrał Toni Kroos. Belg znalazł się w sytuacji sam na sam i uderzeniem z lewej nogi pokonał bramkarza, podwyższając prowadzenie na 3:0.

W drugiej połowie lepiej w ofensywie prezentowali się piłkarze Alaves, którzy chcieli odrobić wynik. W 59. minucie udało im się zdobyć bramkę honorową. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Lucas Perez, a doskonałym uderzeniem głową centrę wykończył Joselu.

Piłkarze Alaves przez chwilę zaczęli odzyskiwać nadzieję na chociażby remis, ale Królewscy w 70. minucie dobili zespół gospodarzy. Wtedy to Karim Benzema otrzymał piłkę na skrzydle od Luki Modricia. Francuz wbiegł w pole karne, minął jednego rywala i uderzył w kierunku dalszego słupka, ustalając wynik spotkania na 1:4.