Thibaut Courtois
Thibaut Courtois fot. Grzegorz Wajda

Królewscy z porażką na Bernabeu!

W trzecim niedzielnym starciu w ramach 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt na swoim stadionie przegrał z Realem Sociedad San Sebastian. Dla ekipy ze stolicy Hiszpanii była to szósta porażka w trakcie trwającej kampanii.

Real obronił Klubowe Mistrzostwo Świata, a show w finale rozgrywek skradł Luka Modrić, który zaliczył w tym starciu trafienie oraz asystę. Ostatecznie triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów wygrał swoje spotkanie 4:1. Swojej dobrej postawy madrycka ekipa nie potwierdziła jednak w swoim pierwszym spotkaniu w 2019 roku, remisując 2:2 z Villareal CF w meczu La Liga. Rehabilitacja miała mieć miejsce w kolejny ligowym starciu.

Szybki rzut karny i Los Blancos w tarapatach!

Pierwsze fragmenty niedzielnego boju nie zwiastowały, aby Real zaprezentował się lepiej niż kilka dni temu przeciwko zawodnikom Żółtej Łodzi Podwodnej. Świadczyć o tym miała sytuacja z trzeciej minuty, gdy głupim faulem we własnym polu karnym wyróżnił się Casemiro. “Jedenastkę” za to przewinienie na gola zamienił Willian Jose i goście prowadzili.

Co prawda po stracie bramki Real robił, co w jego mocy, aby doprowadzić do wyrównania. Już w 10. minucie bliski zdobycia bramki był Karim Benzema. Francuz jednak nieznacznie chybił. Kolejna okazja dla Królewskich miała miejsce w 23. minucie, gdy Chorwat Modrić oddał mocne uderzenie sprzed pola karnego, ale bramkarz rywali popisał się świetną interwencją.

Tymczasem najbliższy strzelenia gola dla gospodarzy w pierwszej odsłonie był Lucas Vazquez, który jednak nie miał powodów do radości po swojej próbie, bo piłka ostatecznie trafiła tylko w jeden z elementów konstrukcji bramki. Tym samym team z Kraju Basków schodził na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Sensacyjna wygrana gości!

Po zmianie stron wciąż stroną dominującą byli gospodarze, mimo że od 62 minuty musieli grać w osłabieniu, bo z powodu drugiej żółtej kartki plac gry musiał opuścić Hiszpan Vazquez, ale niewiele z tego wynikało. Tym samym cały czas prowadzili zawodnicy dowodzeni przez Imanola  Alguacila.

Gdy wydawało się, że do końca zawodów rezultat rywalizacji już się nie zmieni, to wynik meczu ustalił Ruben Pardo, który uderzeniem głową pokonał Thibauta Courtoisa, wykorzystując piękne dośrodkowanie Williana Jose, który tym razem wystąpił w roli asystenta. Jednocześnie drużyna Realu Sociedad zaliczyła szóste zwycięstwo w sezonie.

Real Madryt – Real Sociedad San Sebastian 0:2 (0:1)

0:1 Willian Jose 2′ (sam.)