Królewscy zgubili punkty na starcie!

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Real Sociedad zremisował bezbramkowo z Realem Madryt w 2. kolejce La Liga. Królewscy mimo wielu prób zdobycia bramki nie przełamali defensywy gospodarzy.

W pierwszej połowie lepszą drużyną był obecny mistrz Hiszpanii – Real Madryt. Ataki Królewskich bardzo rzadko kończyły się jednak celnym strzałem. W konsekwencji zarówno Real Sociedad jak i Real Madryt oddali w pierwszej połowie tylko po jednym uderzeniu w światło bramki.

W 37. minucie doszło do kontrowersji. Ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników Realu Sociedad, dlatego arbiter spotkania – Juan Martinez Munuera skorzystał z weryfikacji VAR. Ku niezadowoleniu Los Blancos, sędzia nie dopatrzył się rzutu karnego i gra była kontynuowana.

W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na zdobycie bramki miał Isak, dobrą intewencją popisał się jednak Courtois, którzy obronił uderzenie Szweda.

W drugiej połowie Real Madryt totalnie zdominował mecz. Stwarzali dużo groźnych sytuacji, nie dopuszczając przy tym zbyt często piłkarzy Realu Sociedad pod swoje pole karne. Wszystkie próby Los Blancos na zdobycie bramki albo niwelowali obrońcy albo dobrze spisujący się w tym meczu bramkarz – Remiro. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 0:0.