Kluczowy zawodnik Realu Madryt planuje zakończenie kariery?

Toni Kroos
Toni Kroos Pressfocus

Sezon 2022/23 może być dla Toniego Kroosa ostatnim a barwach Realu Madryt. Niemiec odrzucił od klubu ofertę przedłużenia kontraktu, a media spekulują, że może to oznaczać decyzję o zakończeniu kariery przez pomocnika.

  • Toni Kroos broni barw Realu Madryt od 2014 roku
  • Niemiec odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu i nie chce na razie podejmować żadnych decyzji
  • Media spekulują, że 32-latek może planować już zakończenie kariery

Królewscy szanują decyzję Kroosa

Wraz z końcem sezonu 2021/22 wygasały kontrakty Garetha Bale’a, Isco i Marcelo, których klub nie zdecydował się przedłużać. Wszyscy trzej opuszczą Królewskich i poszukają sobie nowych drużyn. Kontrakt o rok przedłużono natomiast z Luką Modriciem, gwarantując sobie pozostanie Chorwata co najmniej do końca przyszłej kampanii.

Piłkarzem, który nie zaakceptował nowej oferty kontraktowej od Realu Madryt jest Toni Kroos. Umowa Niemca ważna jest jedynie do czerwca 2023 roku i klub chciał zagwarantować sobie pozostanie 32-latka na dłużej. Cadena Ser podaje, że pomocnik przekazał zarządowi, że nie zamierza w najbliższym czasie przedłużać kontraktu. Dał tym samym do zrozumienia, że ewentualną decyzję podejmie dopiero w trakcie przyszłego sezonu.

Niewykluczone, że Niemiec planuje już zakończenie kariery. Decyzja Kroosa zaskoczyła zarząd Królewskich, jednak w pełni akceptują oni jego wolę i skłonni są wstrzymać się z ofertą. W zeszłym sezonie Niemiec wystąpił w 44 meczach, w trakcie których zanotował trzy bramki i trzy asysty.

Zobacz też: W Madrycie przebudują atak. Real postawi na wychowanków

Komentarze