Raphinha: musimy walczyć do ostatnich minut

Raphinha
Raphinha Pressfocus

Raphinha zanotował wreszcie pozytywną zmianę. Brazylijczyk asystował przy golu Roberta Lewandowskiego w meczu z Valencią, a FC Barcelona wygrała 1:0. Skrzydłowy podkreślił, jak istotna była walka do końca w tym spotkaniu.

• Raphinha zanotował dobre wejście z ławki w meczu z Valencią
  • Brazylijczyk asystował przy jedynym w tym meczu golu, autorstwa Roberta Lewandowskiego
  • Skrzydłowy przyznał, że oczekuje od drużyny walki do samego końca w każdym spotkaniu

Raphinha wreszcie zanotował udane weujście

Raphinha w ostatnich tygodniach był mocno krytykowany za swoje występy w barwach FC Barcelony. Brazylijczyk stracił miejsce w wyjściowym składzie, a wchodząc ławki, nie wnosił jakości na plac gry. Inaczej było jednak w Walencji, gdzie to właśnie 25-latek do spółki z Robertem Lewandowskim zapewnili Blaugranie zwycięstwo.

Po zawodniku widać było, że spadł mu z serca pewien ciężar. W rozmowie z mediami po starciu z Valencią przyznał, że istotna była walka do samego końca.

– Wiedzieliśmy, że będzie to trudne spotkanie. Musimy walczyć do ostatnich minut i w taki sposób dzisiaj wygraliśmy. Valencia to bardzo dobra drużyna, ale wiedzieliśmy, czego chcemy i że będziemy musieli walczyć do końca o trzy punkty – stwierdził Brazylijczyk.

– Kluczowe jest, żebyśmy grali razem do ostatnich minut zarówno w obronie, jak i w ataku i tylko w taki sposób możemy wygrywać mecze – dodał.

Raphinha rozegrał już 15 meczów w barwach Dumy Katalonii. Jego dorobek jest na razie skromny. Brazylijczyk strzelił jedną bramkę i zanotował dwie asysty.

Przeczytaj także: FC Barcelona wciąż nie spłaciła byłego trenera