Kryzys na Camp Nou. Historyczna seria porażek

Xavi
Xavi Pressfocus

Barcelona ma kryzys formy. Zespół przegrał trzy mecze z rzędu na Camp Nou. To pierwsza taka sytuacja w historii klubu.

  • Xavi zapisał sobie w CV niechlubną statystykę
  • Jego Barcelona przegrała trzy razy z rzędu na Camp Nou pierwszy raz w historii
  • W analogicznym momencie pracy, większy procent zwycięstw miał Ronald Koeman

Xavi ma nad czym pracować

Po tym jak Barcelona rozbiła Real Madryt na jego terenie 4:0, w środowisku Blaugrany zapanowała euforia. U niektórych pojawiła się nawet myśl o włączeniu się do walki o mistrzostwo Hiszpanii. Plany te legły w gruzach, ponieważ po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej, Barcelona wyraźnie osłabła.

Mimo słabszej gry zespół Xaviego wciąż punktował. Sytuacja ta nie mogła jednak trwać wiecznie. Sposób na drużynę z Camp Nou na jej terenie znalazł Olivier Glasner, który poprowadził Eintracht do wygranej 3:2, a w konsekwencji awansu do półfinału Ligi Europy.

Porażka na Camp Nou zaskoczyła kibiców Barcelony, która dwa kolejne spotkania rozegrała także na własnym obiekcie. Rywale nie byli wymagający. Tymczasem zawodnicy Cadiz i Rayo Vallecano wrócili do domów z pełną pulą. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, że Barcelona przegrała trzy kolejne spotkania przed własną publicznością.

Xavi zdecydowanie ma nad czym pracować. Za jego kadencji Barcelona rozegrała już 32 spotkania. Na swoją korzyść rozstrzygnęła 17 potyczek. Lepszym bilansem w analogicznym momencie pracy z Blaugraną mógł się pochwalić wyszydzany przez kibiców Ronald Koeman (21 triumfów). Przed ekipa Xaviego teraz walka o zapewnienie sobie udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów na kolejny sezon.

Czytaj także: Real Madryt oczekuje na realizację hitowych transferów

Komentarze