Real poddał się w kwestii Japończyka. Odejdzie na stałe

Take Kubo
Take Kubo PressFocus

Real Madryt zdecydował się w końcu sprzedać Takefusę Kubo. Japończyk trafi do Realu Sociedad, a Królewscy zapewnią sobie połowę praw do zawodnika.

  • Takefusa Kubo trzy ostatnie sezony spędził na wypożyczeniach
  • Japończyk nie spełnił ogromnych oczekiwań i Real Madryt chce go sprzedać tego lata
  • 21-latek najpewniej trafi do Realu Sociedad za 6,5 miliona euro. Ma podpisać pięcioletni kontrakt

Take Kubo zapuści korzenie w San Sebastian

Wygląda na to, że Takefusa Kubo wreszcie dostanie okazję do zapuszczenia korzeni. Japończyk od najmłodszych lat uznawany był za wielki talent. Rozpoczął europejską karierę w Barcelonie, ale już w 2019 roku związał się z Realem Madryt.

W zespole Królewskich chciano dać mu okrzepnąć, więc regularnie trafiał na wypożyczenia. W trakcie trzech lat dwukrotnie dołączał na tej zasadzie do RCD Mallorca, szukał też swoich szans w Villarrealu i Getafe. Nigdzie nie spełnił wielkich oczekiwań. Los Blancos nie chcą już czekać na rozkwit talentu skrzydłowego. Fabrizio Romano donosi, że tego lata zamierzają sprzedać piłkarza definitywnie, zostawiając sobie jednak furtkę na przyszłość. 21-latkiem interesuje się Real Sociedad. Baskowie są skłonni zapłacić za niego 6,5 miliona euro. Przy tym Real Madryt zachowa połowę praw do gracza. Txuri-urdin potrafią budować atakujących, a styl gry Imanola Alguacila powinien opowiadać Japończykowi. Możliwe zatem, że przed nim przełomowy sezon.

W minionej kampanii Kubo rozegrał łącznie 30 spotkań. Zanotował w nich dwie bramki i trzy asysty.

Zobacz więcej: FC Barcelona potwierdziła transfer Roberta Lewandowskiego.

Komentarze