Klub MLS finalizuje transfer gwiazdy Realu

Gareth Bale
Gareth Bale fot. PressFocus

Gareth Bale kończy swoją przygodę z Realem Madryt. Walijczyk będzie kontynuował swoją karierę w Los Angeles Galaxy. Jednocześnie zawodnik będzie grał w jednym zespole między z Giorgio Chiellinim.

  • Gareth Bale zmienia barwy klubowe
  • Walijczyk bronił barw Realu Madryt od 2013 roku
  • W nowej kampanii 32-latek będzie występował w LAFC

Bale zamienia La Liga na MLS

Gareth Bale był łączony w ostatnim czasie z różnymi zespołami. Reprezentant Walii między innymi znajdował się na celowniku Getafe. Już jest jednak jasne, że zawodnik nie będzie kontynuował swojej kariery w La Liga, a w ekipie z MLS.

Football Espana twierdzi, że przeprowadzka Bale’a do Kalifornii jest przesądzona. Jednocześnie walijski piłkarz ma trafić do Los Angeles FC, które zgodnie z obowiązującymi zasadami w lidze za oceanem będzie musiało zapłacić 50 tysięcy dolarów.

AS ujawnił natomiast, że także Inter Miami miał chęć, aby pozyskać Bale’a. Niemniej ostatecznie przegrał wyścig o piłkarza ze sternikami LAFC, którzy po zapłaceniu kwoty za rejestrację zawodnika będą mogli korzystać z jego usług.

32-latek w ostatnim sezonie rozegrał zaledwie siedem meczów, w których strzelił jednego gola. Ogólnie w koszulce Los Blancos piłkarz wystąpił w 258 spotkaniach, notując w nich 106 trafień. Bale ma też na swoim koncie ponad 100 występów w drużynie narodowej. W reprezentacji Walii zawodnik zadebiutował w 2006 roku.

Czytaj więcej: Siedem klubów MLS odrzuciło możliwość zakontraktowania legendy Realu Madryt

Komentarze