Alena znajdzie się w kadrze Barcelony

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Carles Alena otrzymał od przedstawicieli Barcelony informację, że znajdzie się w kadrze pierwszego zespołu na kolejny sezon. Aktualnie 22-letni pomocnik z powodzeniem występuje na zasadzie wypożyczenia w Realu Betis.

Czytaj dalej…

Jednym z celów Dumy Katalonii przed nowym sezonem jest odmłodzenie drugiej linii zespołu. Jedno z miejsc w kadrze drużyny ma być zarezerwowane właśnie dla Aleny, co ma również na celu zmniejszenie budżetu płacowego w pierwszej drużynie – informuje Mundo Deportivo.

Alena w ubiegłym roku nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w drużynie prowadzonej przez Ernesto Valverde i w styczniu zdecydował się na wypożyczenie do Realu Betis. W barwach tego zespołu rozegrał 14 spotkań w La Liga. Teraz otrzyma szansę powrotu i przekonania do siebie trenera Quique Setiena.

Przebudowana druga linia Barcelony

Barcelona już wcześniej potwierdziła sfinalizowanie wymiany zawodników z Juventusem, na mocy której do hiszpańskiego klubu trafi Miralem Pjanić, natomiast w przeciwnym kierunku powędruje Brazylijczyk Arthur. Wiele jednak wskazuje na to, że nie będą to jedyne ruchy kadrowe, jeżeli chodzi o drugą linię zespołu.

Pod dużym znakiem zapytania stoi również przyszłość w drużynie Ivana Rakitica i Arturo Vidala, których kontrakty z klubem obowiązują do czerwca 2021 roku. Niewykluczone, że obaj już teraz pożegnają się z klubem.

Komentarze