Asensio po spektakularnym powrocie

Marco Asensio
Marco Asensio fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Marco Asensio zaliczył w czwartek spektakularny powrót po wielu miesiącach przerwy spowodowanej poważną kontuzją. Pomocnik Realu Madryt, podczas meczu z Valencią, wpisał się na listę strzelców zaledwie po 29 sekundach od wejścia na boisko.

– Bardzo czekałem na ten powrót. To było wiele miesięcy ciężkiej pracy. Jestem bardzo szczęśliwy, że znowu mogę grać, zdobywać bramki i odnosić zwycięstwa z drużyną – powiedział Asensio po zakończeniu spotkania z Valencią.

Co czuł po wpisaniu się na listę strzelców? – Dużo emocji i satysfakcji, ponieważ kryje się za tym wiele pracy – odpowiedział pomocnik.

Pomocnik Królewskich pokusił się również o skomentowanie przebiegu meczu. – Bardzo dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, ale później Valencia ruszyła do przodu i miała swoje sytuacje. Wiedzieliśmy również, że w drugiej połowie będziemy musieli mocniej naciskać – powiedział Asensio. Ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną Realu 3:0.

Dziewięć finałów przed Realem Madryt

Dzięki czwartkowej wygranej zespół Realu Madryt utrzymuje kontakt z liderującą w tabeli Barceloną. – Zostało nam dziewięć finałów, które musimy wygrać. Teraz skupiamy się na meczu z Realem Sociedad. To jest nasz cel, o którym teraz myślimy – dodał.