La Liga: Athletic lepszy od Betisu, dzielne Cadiz – podsumowanie 18. kolejki

Piłkarze Cadiz
Piłkarze Cadiz Pressfocus

Największą sensacją niedzieli mogła być wygrana Athelticu, z walczącym o wicemistrzostwo Hiszpanii Realem Betis. Tytuł drużyny dnia należy się jednak Cadiz FC, które na Santiago Bernabeu nie dało się Realowi Madryt.

W pierwszym z niedzielnych meczów, Granada FC rozgromiła Mallorkę 4:1. Do przerwy spotkanie było jeszcze w miarę wyrównane (1:1). Dopiero w drugiej odsłonie, gospodarze pokazali swoje bezlitosne oblicze strzelając trzy gole (z czego aż dwa w doliczonym czasie gry). Bohaterem rywalizacji na Estadio Nuevo Los Carmenes był autor hat-tricka Jore Molina.

Do niemałej niespodzianki, by nie powiedzieć sensacji, doszło na Estadio San Mames, gdzie Athletic pokonał Real Betis 3:2. Długimi okresami wydawało się, że piłkarze z Andaluzji kontrolują przebieg rywalizacji. Wszak do 72. minuty podopieczni Manuelle Pellegriniego prowadzili 2:1. W końcowych 18 minutach gospodarze wzięli jednak sprawy w swoje ręce.

Ze strefy spadkowej wygrzebało się już Getafe FC, które pokonało Osasunę 1:0. Gola na wagę trzech punktów, Dario Poveda zdobył już w doliczonym czasie gry.

Bohaterami niedzieli okazali się jednak piłkarze Cadiz FC. Piłkarze Cervery nie dali się wielkiemu Realowi Madryt i mimo że Królewscy w sumie na ich bramkę oddali aż 31 strzałów, zdołali z Santiago Bernabeu wywieźć punkt.

Wyniki 18. kolejki La Liga:

Granada FC – RCD Mallorca 4:1 (1:1)

Bramki: Jorge Molina (20, 61, 90), Antonio Puertas (90) – Daniel Rodriguez (24)

Athletic Bilbao – Real Betis Sewilla 3:2 (1:1)

Bramki: Inaki Williams (2, 72), Oscar de Marcos (89) – Juanmi (6), Nabil Fekir (52)

Getafe FC – Osasuna Pampeluna 1:0 (0:0)

Bramka: Dario Poveda (90)

Real Madryt – Cadiz 0:0 (0:0)