Atletico wywozi trzy punkty z Sewilli

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

W trzecim niedzielnym meczu w ramach 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Atletico Madryt w delegacji pokonało Real Betis 2:1. Ekipa ze stolicy Hiszpanii losy rywalizacji rozstrzygnęła w drugiej połowie meczu, zdobywając w tej części gry dwie bramki.

Podopieczni Diego Simeone przystępowali do swojej batalii w roli faworytów. W każdym razie drużyna z Andaluzji nie zamierzała tanio sprzedać skóry, co mogło zwiastować emocje na Estadio Benito Villamarín.

W pierwszej połowie zespołem aktywniejszym w ofensywie byli goście. Potwierdzeniem tej tezy może być między innymi sytuacja z 36 minuty, gdy bliski zdobycia bramki był Alvaro Morata. Ostatecznie próba Hiszpana nie była zwieńczona golem, bo ten trafił w słupek.

Po zmianie stron Morata miał już lepiej nastawiony celownik, co skutkowało tym, że w 84. minucie zawodnik wpisał się na listę strzelców. Zanim jednak do tego doszło, to najpierw na prowadzenie Atletico wyprowadził Angela Correa, który zresztą zaliczył też asystę przy drugim golu dla swojej drużyny.

Gospodarzy stać było tylko na trafienie honorowe, którego autorem był Marc Bartra. Jednocześnie zawody zakończyły się wiktorią Atletico 2:1, dzięki czemu team ze stolicy Hiszpanii awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Real Betis – Atletico Madryt 1:2 (0:0)

1:0 Correa 58′
0:2 Morata 84′
1:2 Bartra 90+3′