Bale o zachowaniu kibiców: Nie rozumiem tego

Gareth Bale
Gareth Bale fot. adidas

Gareth Bale przyznaje, że nie potrafi zrozumieć, dlaczego wywołuje negatywne emocje u kibiców Realu Madryt. Reprezentant Walii dodaje, że zachowanie fanów Królewskich ma również wpływ na jego pewność siebie.

Czytaj dalej…

30-latek był bohaterem rekordowego transferu w 2013 roku, kiedy trafił do Królewskich za 101 milionów euro z Tottenhamu Hotspur. Trudno jednak powiedzieć, że spełnił pokładane w nim nadzieje. Fani Realu Madryt wielokrotnie okazywali swoje niezadowolenie z postawy zawodnika poprzez gwizdy i buczenie w trakcie meczów.

– Każdy występ wiąże się z dużą presją na mnie. Miałem do czynienia z 80 tysiącami gwiżdżących kibiców na stadionie, bo nie grałem dobrze. Miało to miejsce kilka razy. To nie jest miłe i nie robi też nić dobrego dla twojej pewności siebie – powiedział Bale w podcaście “The Eric Ander Lang Show”, cytowany przez Sky Sports.

Bale zawiedziony postawą kibiców

Zawodnik Realu Madryt pytany dlaczego spotyka się z taką reakcją kibiców odpowiedział: – To największe pytanie. Ja po prostu tego nie rozumiem. Spodziewałbyś się raczej, że jeżeli nie będzie ci układać się na boisku, to twoi kibice będą za tobą i spróbują ci pomóc w lepszej grze, co ich uszczęśliwi.

– Ale wygląda na to, że robią wręcz przeciwnie. Gwiżdżą na ciebie, co w konsekwencji sprawa, że czujesz się gorzej, tracisz pewność siebie, grasz gorzej, a potem jeszcze bardziej denerwują się na ciebie – dodał.

Komentarze