Barca z pełną pulą

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

FC Barcelona pokonała 2:1 Getafe CF w spotkaniu 24. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Blaugrana zaliczyła tym samym swoje trzecie zwycięstwo z rzędu w roli gospodarza.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się drugi sobotni mecz La Liga, w którym rywalizować ze sobą miały ekipy wicelidera rozgrywek i trzeciej ekipy. Faworytem była oczywiście drużyna z Katalonii. W każdym razie podopieczni Jose Bordalasa liczyli na sprawienie niespodzianki na Cam Nou.

Aktualni mistrzowie Hiszpanii w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki, dzięki czemu zbliżyli się do swojego 16. zwycięstwa w sezonie. Wynik spotkania otworzył w w 34. minucie Antoine Griezmann, a kluczowe podanie przy trafieniu Francuza zaliczył Leo Messi.

Tymczasem w 39. minucie prowadzenie Barcy podwyższył Sergi Roberto, wykorzystując podanie Juniora Firpo z boku boiska. Tym samym ekipa z Katalonii na przerwę udała się z dwubramkową zaliczką. Z kolei Getafe powoli mogło się godzić z szóstą porażką w sezonie.

Goście w drugiej połowie co prawda zdobyli bramkę kontaktową za sprawą trafienia Angela Rodrigueza, ale to było wszystko na co było stać Getafe w sobotni wieczór. Tym samym dobiegła końca passa czterech kolejnych zwycięstw Niebieskich.

FC Barcelona – CF Getafe 2:1 (2:0)

1:0 Griezmann 34′
2:0 Sergi Roberto 39′
2:1 Angel Rodriguez 66′