Barca z problemem, Koeman nie może prowadzić zespołu!

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. Grzegorz Wajda

FC Barcelona może mieć problem na starcie sezonu, gdyż Ronald Koeman nie może jeszcze prowadzić Dumy Katalonii podczas oficjalnych meczów hiszpańskiej ekipy. Wpływ na to ma fakt, że sternicy Blaugrany wciąż nie doszli do porozumienia z Quique Setienem ws. rozwiązania jego kontraktu, donosi Cadena Cope.

Czytaj dalej…

FC Barcelona oficjalnie poinformowała o zatrudnieniu Holendra na stanowisku opiekuna Barcy w połowie sierpnia. Od tamtej pory decydenci Blaugrany nie rozwiązali jednak sprawy z umową wcześniejszego szkoleniowca.

Powyższy stan rzeczy jest o tyle ciekawy, że Setien sam wysłał pismo do klubu z Katalonii o to, aby zostały sfinalizowane formalności dotyczącego rozwiązania jego kontraktu. W każdym razie do dzisiaj porozumienie na tej płaszczyźnie nie zostało osiągnięte.

W związku z powyższym oficjalnie wciąż Barca nie można nazywać Koemana pierwszym trenerem, gdyż nie jest zamknięta sprawy z poprzednikiem. Fakt ten sprawia, że były selekcjoner reprezentacji Holandii nie będzie mógł zasiadać na ławce w trakcie oficjalnych spotkań Dumy Katalonii.

Dodajmy, że Barcelona decyzję o rozstaniu z Setienem podjęła po klęsce z Bayernem Monachium. Przypomnijmy, że team z Bawarii pokonał Dumę Katalonii aż 8:2. Kantabryjczyk prowadził Barcę w 25 meczach, w których Blaugrana zaliczyła 16 zwycięstw, cztery remisy i pięć porażek.

Barcelona swój pierwszy mecz ligowy ma rozegrać 27 września, gdy jej rywalem będzie Villarreal CF. Duma Katalonii ma zagrać w tym spotkaniu w roli gospodarza. Jak na razie Koeman prowadził Barcę w dwóch spotkaniach kontrolnych, w których aktualni wicemistrzowie La Liga w pokonanym polu pozostawili Gimnastik i Gironę.

Komentarze