Barcelona z porażką na Camp Nou

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen fot. Cosmin Iftode/SPORT PICTURES

FC Barcelona uległa na swoim stadionie z CA Osasunie w meczu 37. kolejki hiszpańskiej ekstraklasie. Chociaż goście kończyli zawody w zdekompletowanym składzie, to team z Katalonii nie dał rady wygrać swojego 24. meczu w sezonie i 17. na swoim obiekcie, ponosząc za to swoją premierową porażkę w trakcie kampanii na Camp Nou.

Podopieczni Quique Setiena przystępowali do swojej potyczki, chcąc wygrać swoje czwarte spotkanie z rzędu. Z kolei team z Pampeluny miał zamiar odnieść drugi triumf z rzędu po pokonaniu Celtu Vigo.

W pierwszej części rywalizacji zespołem aktywniejszym na pewno była Duma Katalonii. Kłopot w tym, że niewiele z tego wynikało. Tymczasem w 15. minucie bramkę dla gości zdobył Jose Arnaiz, pokonując golkipera rywali po uderzeniu głową, więc na przerwę w lepszych nastrojach udała się Osasuna.

Po zmianie stron gola wyrównującego strzelił z kolei Leo Messi, który zaliczył swoje 23. trafienie w sezonie, dzięki czemu Argentyńczyk wykonał kolejny krok w kierunku wywalczenia korony króla strzelców La Liga, co udałoby się doświadczonemu piłkarzowi po raz siódmy w karierze.

Dodajmy, że od 77 minuty gości musieli grać w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Gallego. W każdym razie ekipa z Katalonii nie dała rady wykorzystać gry w przewadze jednego zawodnika. W doliczonym czasie gry bramkę zdobyli za to zawodnicy Osasuny. Na listę strzelców wpisał się Roberto Torres, więc Barca przegrała 1:2.