Bartomeu stawia warunek Messiemu

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Josep Maria Bartomeu jest gotowy złożyć rezygnację w funkcji prezydenta Barcelony, jeżeli Lionel Messi zmieni zdanie i zdecyduje się na pozostanie w klubie. Takie informacje przekazały w czwartek telewizja TV3 oraz Marca.

Czytaj dalej…

Prezydent nie chce być przeszkodzą uniemożliwiającą Argentyńczykowi kontynuowanie kariery i wypełnienie obowiązującego do 2021 roku kontraktu z klubem. Bartomeu jest gotowy złożyć rezygnację, ale stawia jeden warunek – Messi musi publicznie zobowiązać się do pozostania w klubie. Tym samym prezydent katalońskiego klubu całą presją związane z sytuacją przerzucił na zawodnika.

Na razie nie wiadomo jaka będzie reakcja argentyńskiego napastnika, który we wtorek przesłał do klubowych biur oficjalną informację, że chce odejść z klubu, jednostronnie rozwiązując swój kontrakt. W efekcie na Bartomeu spadła ogromna krytyka i presja ze strony opinii publicznej, która wzywała prezydenta do rezygnacji. Początkowo tego nie rozważał, ale teraz najwyraźniej zmienił zdanie.

Barcelona nie odda Messiego za darmo

Bartomeu, zarząd klubu oraz pracownicy pionu sportowego nie zmieniają natomiast swojego stanowiska w innej kwestii. Pod żadnym pozorem nie zamierzają pozwolić Messiemu na odejście za darmo. Ich zdaniem klauzula pozwalająca piłkarzowi na rozwiązanie umowy wygasła 10 czerwca , dlatego też cały czas powołują się na obowiązujący do 2021 roku kontrakt i odsyłają do znajdującej się w nim klauzuli odstępnego w kwocie 700 milionów euro.

Komentarze