Były trener kadry poprowadzi Valencię?

Robert Moreno
Robert Moreno fot. Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mnożą się nazwiska kolejnych kandydatów do objęcia posady trenera Valencii. Hiszpański klub poszukuje szkoleniowca, który podjąłby się prowadzenia drużyny od początku nowego sezonu. Na celowniku ekipy z Estadio Mestalla znalazł się między innymi były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

Czytaj dalej…

Dotychczas w hiszpańskich mediach pojawiały się nazwiska trzech szkoleniowców, z którymi władze Valencii miały już prowadzić rozmowy. Byli nimi Jose Bordalas, Javi Gracia i Ruben Baraja. Okazuje się jednak, że to nie wszystko.

Jak informuje Superdeporte, Valencia kontaktowała się również z byłym selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii Robertem Moreno, który kilka dni temu pożegnał się z AS Monaco i obecnie pozostaje bez pracy. Efekty tych rozmów na razie nie są znane, ale władze Valencii, z właścicielem Peterem Limem na czele, mają coraz mniej czasu na podjęcie w tej sprawie decyzji.

Moreno z niewielkim doświadczeniem

Robert Moreno większość dotychczasowej trenerskiej kariery spędził jako asystent Luisa Enrique, z którym współpracował w Romie, Celcie Vigo, Barcelonie oraz reprezentacji Hiszpanii. 42-letni szkoleniowiec samodzielną pracę rozpoczął właśnie z hiszpańską kadrą, kiedy najpierw tymczasowo, a później na stałe zastąpił Luisa Enrique, który zrezygnował ze stanowiska z powodów osobistych.

Z reprezentacją Hiszpanii, którą poprowadził łącznie w dziesięciu spotkaniach, pożegnał się w listopadzie ubiegłego roku. Nieco miesiąc później znalazł zatrudnienie w AS Monaco, gdzie na stanowisku trenera zastąpił Leonardo Jardima. Przez ponad pół roku pracy w klubie z księstwa nie zdołał jednak przekonać do siebie władz, które w minionym tygodniu postanowiły zastąpić go Niko Kovacem.

Komentarze