Alvaro Negredo
Alvaro Negredo PressFocus

Cadiz wypunktował Basków

Szóste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w niedzielę piłkarze beniaminka z Kadyksu. W meczu 18. kolejki La Liga pokonali 3:1 u siebie Deportivo Alaves. Przerwali tym samym serię czterech kolejnych meczów bez wygranej.

Spotkanie szczęśliwie ułożyło się dla gospodarzy, którzy w 18. minucie objęli prowadzenie. W podbramkowym zamieszaniu piłka przypadkowo trafiła pod nogi Alexa Fernandeza, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Radość piłkarzy z Kadyksu z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem goście już pięć minut później doprowadzili do wyrównania. Z rzutu karnego piłkę w bramce umieścił Joselu.

Kluczowa dla losów spotkania sytuacja miała miejsce pięć minut po przerwie, gdy wychodzącego na czystą pozycję rywala sfaulował Tachi. Zawodnik Alaves został usunięty przez sędziego z boiska, a gospodarze mogli do końca meczu grać z przewagą jednego zawodnika.

Liczebną przewagę wykorzystali już w 56. minucie. Po akcji lewą stroną i precyzyjnym dośrodkowaniu Alfonso Espino, do piłki przed bramką dopadł Anthony Lozano i uderzeniem z sześciu metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi. Kilka minut później mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem spudłował.  Tymczasem niewiele brakowało, a w 56. minucie Alaves doprowadziłoby do wyrównania. Bliski wpisania się na listę strzelców był Luis Rioja, ale piłka jego mocnym strzale sprzed pola karnego trafiła w słupek.

W 68. minucie Cadiz zadał kolejny cios, przesądzając tym samym o losach rywalizacji. Po podaniu Lozano precyzyjnym strzałem ze środka pola karnego trzeciego gola zdobył Alvaro Negredo. Doświadczony napastnik w samej końcówce mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi, ale tym razem uderzył w słupek.