Celta lepsza od Sevilli

W czwartym niedzielnym meczu w ramach 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Celta Vigo rzutem na taśmę pokonała Sevillę FC. Bój na Abanca-Balaidos zakończył się rezultatem 2:1.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc zakończyć serię spotkań bez wygranej, która trwała od 29 listopada minionego roku. Z kolei ekipa z Andaluzji liczyła na powrót na zwycięski szlak w delegacji po porażce z Realem Madryt.

Po pierwszej połowie kibice Celty nie mieli powodów do zadowolenia, do czego w 23. minucie przyczynił się Youssef En-Nesyri, pokonując golkipera gospodarzy precyzyjnym uderzeniem, dzięki czemu do przerwy Sevilla prowadziła 1:0.

Po zmianie stron ekipa Oscara Garcii zdołała jednak odwrócić losy meczu o 180 stopni. Najpierw do wyrównania doprowadził w 78. minucie Iago Aspas, ogrywając w dziecinny sposób defensywę rywali, z bramkarzem na czele.

Z kolei w doliczonym czasie spotkania jego rezultat ustalił Pione Sisto, oddając strzał z lewej nogi. Tym samym dotychczasowa czerwona latarnia w tabeli La Liga wygrała swój czwarty mecz w sezonie, dzięki czemu wskoczyła na 17. miejsce w ligowej stawce.

Celta Vigo – Sevilla FC 2:1 (0:1)

0:1 En-Nesyri 23′
1:1 Iago Aspas 78′
2:1 Sisto 90+1′