Czarny scenariusz dla Barcelony: Mogą być masowe odejścia

Piłkarze FC Barcelony
Piłkarze FC Barcelony fot. PressFocus

FC Barcelonie grozi w 2021 roku poważny kryzys, sugeruje na swoich łamach hiszpańska Marca. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć to, że zawodnicy w związku z obniżeniem wynagrodzeń przez klubowe władz mogą zdecydowanie się na masowe rozwiązywanie swoich umów z Dumą Katalonii z winy klubu.

Czytaj dalej…

FC Barcelona zmaga się z ogromnymi kłopotami finansowymi. Już przed pandemią koronawirusa sytuacja w klubie z Camp Nou była zła, a jeszcze bardziej się popsuła po czasie “globalnej zarazy”.

Hiszpańscy dziennikarze donoszą, że decydenci Blaugrany zmierzają do tego, aby obniżyć wynagrodzenie wszystkich swoich pracowników. Dotyczyć ma to nie tylko piłkarzy, ale też osób pracujących na różnych stanowiskach w klubie. Podobno każdy oddział w ekipie z Katalonii otrzymał 15 dni na przydzielenie przedstawiciela do negocjacji w imieniu swoich pracowników.

Złe czasy w klubie z Katalonii

Negocjacje pomiędzy klubem a reprezentantami poszczególnych działów w klubie mają trwać wówczas miesiąc. Tym samym do końca listopada ma zostać wypracowana jakaś forma obniżenia wynagrodzeń w Barcelonie.

Warto natomiast podkreślić, że według informacji hiszpańskiej Marki pracownicy klubu są chronieni prawem na podstawie art. 41 Statusu Pracowniczego, który pozwala im na rozwiązanie umowy bez jakiejkolwiek kary finansowej. W teorii takie posunięcie może sprawić, że zawodnicy mogą swobodnie zmienić klub w styczniu przyszłego roku lub czekać do czerwca.

Przedstawiciele władz Barcelony mają przeanalizować teraz swoje możliwości, aby uniknąć wprowadzenia czarnego scenariusz w życie.

Komentarze