Czas rozliczeń Bartomeu w Barcelonie blisko!

Josep Maria Bartomeu
Josep Maria Bartomeu fot. Pressfocus

FC Barcelona wkrótce może mieć nowego klubowego sternika. Mundo Deportivo donosi, że 1 lub 2 listopada ma się odbyć głosowanie nad wotum nieufności aktualnego prezydent klubu Josepa Marii Bartomeu. Aby do takiego głosowana mogło dojść, potrzebnych było 16250 głosów. Tymczasem ostatecznie socios Barcy oddali 20687.

Czytaj dalej…

FC Barcelona musi teraz czekać na informację od sekretarza generalnego ds. sportu. Wygląda jednak na to, że wkrótce aktualny prezydent będzie zmuszony ustąpić ze swojego stanowiska.

Przypomnijmy, że oficjalnie obecna kadencja Josepa Marii Bartomeu wygasa w przyszłym roku. 57-latek prezydentem Dumy Katalonii jest drugą kadencję. Wybory na nowego sternika klubu mają mieć natomiast miejsce w marcu 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że ostatnio Josep Maria Bartomelu notował przynajmniej kilka wpadek. Najpierw nie porozumiał się z Leo Messim w sprawie zmiany klubu, mimo że umowa Argentyńczyka takie rozwiązanie warunkowała. Sternik klubu według wielu głosów miał dać też piłkarzowi ustne zapewnienie, że ten będzie mógł zmienić klub, jeśli dojdzie do takiego wniosku.

Zbliża się koniec Bartomeu w Barcelonie

Innym przykładem na złą pracę w klubie hiszpańskiego działacza sportowego może być natomiast to, że w zeszłym miesiącu katalońska policja oskarżyła go według hiszpańskich mediów o korupcję. Josep Maria Bartomeu co prawda przekonuje, że nie ma nic wspólnego z nielegalnym procederem, ale niesmak i tak pozostaje.

Hiszpan urodzony w Barcelonie jest prezydent klubu z Camp Nou od 2014 roku, zastępując w tej roli Sandro Rosella, jego przyjaciela i bliskiego współpracownika, który pełnił funkcję wiceprezesa.

Komentarze