Czy as Blaugrany podąży szlakiem CR7?

Lionel Messi
Lionel Messi fot. ASInfo

Ostatnie doniesienia na temat słów dyrektora sportowego FC Barcelony w osobie Erica Abidala sprawiły, że realny scenariusz zakłada, że Leo Messi może rozstać się z ekipą z Katalonii. La Gazzetta dello Sport sugeruje, że głównymi kandydatami do pozyskania Argentyńczyka mogą być Paris Saint-Germain i Inter Mediolan.

Czytaj dalej…

Nie od dzisiaj wiadomo, że Messiego łączy przyjaźń z Neymarem. Taki stan rzeczy może sprawić, że reprezentant Argentyny może zdecydować się na dołączenie do klubu z Paryża. Nie można jednak wykluczyć, że Messi w związku z niższymi podatkami dla zawodników spoza Włoch, zdecyduje się na transfer do Serie A.

W lidze włoskiej Argentyńczyk mógł znów rywalizować z Cristiano Ronaldo, który jak wiadomo broni barw Juventusu FC. Spośród wszystkich klubów z Półwyspu Apenińskiego oprócz Juve na tego typu transakcję na pewno stać mediolański Inter, który już jakiś czas temu sondował temat zatrudnienia Messiego.

W gronie klubów kandydujących do pozyskania sześciokrotnego laureata Złotej Piłki France Football wymienia się również Manchester City dowodzony przez Josepa Guardiolę, z którym Messi miał okazję święcić największe triumfy.

Przypomnijmy, że 32-latek trafił do Barcy w 2000 roku z Club Atletico Newell’s Old Boys. W ekipie z Camp Nou zawodnik zaliczył jak dotąd 711 meczów, notując w nich 622 trafienia i 256 asyst.

Komentarze