David Silva: Miałem kilka innych ofert

David Silva
David Silva fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Były reprezentant Hiszpanii, David Silva, w poniedziałek dość niespodziewanie został nowym zawodnikiem Realu Sociedad. Doświadczony 34-latek przeniósł się do klubu z San Sebastian na zasadzie wolnego transferu z Manchesteru City, choć miał również konkretną propozycję ze strony włoskiego Lazio.

Czytaj dalej…

.Ofensywny pomocnik, który przez dziesięć ostatnich lat występował w Manchesterze City, zdecydował się na powrót do ojczyzny i jest przekonany, że podjął słuszną decyzję. – W ostatnim czasie otrzymałem kilka ofert, ale zdecydowałem się na Real Sociedad, ponieważ jest to klub, który bardzo dobrze sobie radzi, a ich styl jest idealny do mojej gry – powiedział David Silva. – Poza tym bardzo dobrze znam także San Sebastian, ponieważ grałem w Eibar – dodał, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Po podpisaniu umowy, otrzymałem mnóstwo wyrazów sympatii ze strony wielu ludzi. Przyjeżdżam do pięknego, bardzo spokojnego miasta i ten aspekt również miał znaczenie dla mojej rodziny. Część decyzji należy bowiem do niej – kontynuował były reprezentant Hiszpanii.

– W poprzednim sezonie często oglądałem La Ligę, widziałem wiele spotkań Realu, w których grali bardzo dobrze. Są tutaj świetni właściciele, a także doskonały trener. To dobry zespół i czekające mnie wyzwanie jest ekscytujące – dodał David Silva.

Dyrektor Lazio krytykuje Davida Silvę

Jeszcze niedawno wydawało się, że Hiszpan swoją karierę będzie kontynuował we włoskiej Serie A. Poważnie zainteresowani jego sprowadzeniem na Półwysep Apeniński byli przedstawiciele Lazio, którzy przedstawili mu konkretną i atrakcyjną ofertę. Informacja o podpisaniu przez Davida Silvę kontraktu z Realem Sociedad była dla nich ogromnym zaskoczeniem i nie kryją z tego powodu swojego rozczarowania.

We wtorek Lazio na oficjalnej stronie klubu opublikowało krótkie, ale ostre oświadczenie dyrektora sportowego klubu, Igliego Tare: – Dowiedziałem się o transferze Davida Silvy do Realu Sociedad. Mam wielki szacunek do niego jako zawodnika, ale nie jako człowieka.

Komentarze