Dwa przypadki koronawirusa w Atletico

fot. Nike

Atletico Madryt w oficjalnym komunikacie poinformowało, że Diego Costa i Santiago Arias uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. W efekcie nie będą mogli rozpocząć w piątek przygotowań z drużyną do nowego sezonu

Czytaj dalej…

Hiszpański klub poinformował, że w czwartek przeprowadzone zostały testy u członków pierwszej drużyny, w tym zawodników zespołu prowadzonego przez Diego Simeone. Nie wzięli w nich udziału piłkarze, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji, a także Diego Costa i Santiago Arias. Obaj wcześniej poddali się testom na własną rękę i w obu przypadkach dały one wyniki pozytywne.

Costa i Arias nie będą mogli więc wziąć udziału w pierwszym przed nowym sezonem treningu, który został zaplanowany na piątek. Obaj, zgodnie z protokołem, przebywają na kwarantannie, ale klub wyraźnie podkreśla, że nie wykazują żadnych objawów choroby.

Kolejny przypadek w Atletico

To nie pierwszy przypadek koronawirusa w zespole z Wanda Metropolitano. W sierpniu pozytywne wyniki uzyskali Angel Correa i Sime Vrsaljko, w efekcie czego nie mogli pojechać z drużyną na turniej finałowy Ligi Mistrzów do Lizbony. W maju z koronawirusem zmagał się natomiast Fernando Lodi.

Atletico Madryt pierwsze ligowe spotkanie w nowym sezonie 2020/21 rozegra 27 września. Na własnym stadionie podejmować będzie Granadę.

Komentarze