Dybala idealnym następcą Messiego?

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Napastnik Juventusu, Paulo Dybala, jest uważany przez Barcelonę za idealnego kandydata do ewentualnego zastąpienia Lionela Messiego. Duma Katalonii mogłaby sięgnąć po 26-letniego Argentyńczyka, gdyby jego bardziej znany rodak zdecydował się na opuszczenie klubu z Camp Nou – informuje Tuttosport.

Czytaj dalej…

Przyszłość Dybali w Juventusie nadal pozostaje niepewna, bowiem do tej pory obu stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie warunków nowego kontraktu. Choć przedstawiciele Juventusu są przekonani, że podpiszą nową umowę z argentyńskim napastnikiem, to włoskie media nie ma ją co do tego pewności.

Dybala aktualnie zajmuje dopiero czwarte miejsce w Juventusie – za Cristiano Ronaldo, Matthijsem De Ligtem i Gonzalo Higuainem – pod względem wysokości wynagrodzenia. Nowa umowa miałaby mu gwarantować znaczącą podwyżkę, ale na razie nie udało się w tej sprawie osiągnąć porozumienia. Argentyńczyk chciałby zarabiać w Turynie 15 milionów euro netto rocznie, co praktycznie oznaczałoby podwojenie dotychczasowego wynagrodzenia.

Messi poważnie rozważa odejście z klubu

Cały czas napięta pozostaje również sytuacja wokół Barcelony, a także przyszłości Lionela Messiego. Jego umowa z klubem obowiązuje tylko do 2021 roku, ale Argentyńczyk ma poważnie, jak nigdy dotąd, rozważać opuszczenie zespołu już podczas tego okna transferowego.

Messi jest coraz bardziej sfrustrowany sytuacją w klubie, a jak poinformowały media, ma być również “wściekły” na to, że szczegóły jego rozmowy z nowym trenerem Ronaldem Koemanem zostały natychmiast ujawnione.

Według Tuttosport, gdyby Argentyńczyk rzeczywiście zdecydował się na opuszczenie katalońskiego zespołu, Barcelona mogłaby sięgnąć właśnie po Paulo Dybalę, dla którego perspektywa występów na Camp Nou z pewnością byłaby kusząca.

Komentarze