La Liga: Espanyol wrócił do elity

Vicente Moreno
Vicente Moreno Pressfocus

Rok temu Espanyol w słabym stylu pożegnał się z hiszpańską ekstraklasą. Zaledwie po 10 miesiącach gry na zapleczu La Liga, zespół z Katalonii wywalczył awans i oficjalnie powrócił do elity. Co więcej wciąż jest w grze o mistrzostwo Segunda Division.

Szybki powrót na salony

Dotychczas Espanyol zgromadził 78 punktów w 38 spotkaniach. Na swoim koncie ma 23 wygrane, dziewięć remisów oraz sześć porażek. Taki bilans pozwolił ekipie z Katalonii zasiąść na fotelu lidera Segunda Division. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki do rozegrania, ale po bezbramkowym remisie z Real Saragossa, klub przypieczętował awans do La Liga już w sobotnie popołudnie.

Vicente Moreno wyciągnął z zespołu maksimum

Władze katalońskiej drużyny zwolniły Abelardo po słabej postawie Espanyolu w La Liga podczas rundy rewanżowej 2019/20. Wówczas Blanquiazules uzbierali tylko 25 punktów, co dało im ostatnią pozycję w tabeli. Wraz z degradacją stery nad szatnią przejął Vicente Moreno. Trener dał do zrozumienia piłkarzom, że tylko ciężką pracą mogą wejść na wyższy poziom. Obecnie zespół prowadzony przez 46-latka wzniósł się na szczyt Segunda Division i ma sporą szansę wygrać te rozgrywki.

Super strzelcem całego kolektywu został Raul de Tomas, który na swoim koncie ma już 22 trafienia. Oprócz niego siła rażenia w ofensywie spoczywa na barkach Javiego Puado, a także Adriana Embarby. Na uwagę zasługuje również dobra gra w defensywie. Tylko 23 stracone gole są dużą zasługą obrońców oraz Diego Lopeza. Doświadczony golkiper nie raz musiał ratować swoich kolegów przed utratą gola, jednak trzeba przyznać, że Hiszpan jest w tym sezonie w życiowej formie.

Vicente Moreno dokonał wielkiej rzeczy i to w swoim debiutanckim roku w Katalonii. Teraz nadszedł czas obronić pozycję lidera, z kolei podczas letniego okienka transferowego zatrzymać najbardziej wartościowych zawodników, żeby realnie myśleć o utrzymaniu w La Liga.

Komentarze