Fati z Messim poprowadzili Barcę do wygranej

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

W ostatnim spotkaniu w ramach 22. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy FC Barcelona pokonała 2:1 UD Levante. Team z Katalonii wrócił tym samym na zwycięski szlak w La Liga po porażce z Valencią CF.

Real Madryt w sobotni wieczór wygrał swój mecz, stając przed szansą powiększenia przewagi nad Dumą Katalonii. Barca przystępowała zatem do swojego starcia, chcąc zmniejszyć stratę do ekipy Zinedine’a Zidane” na trzy “oczka”. Ligowy średniak chciał z kolei przerwać passę trzech spotkań z rzędu bez wygranej, licząc wszystkie rozgrywki.

Aktualni mistrzowie Hiszpanii po pierwszej połowie mogli schodzić na przerwę do szatni w świetnych nastrojach. Było to następstwem dwóch trafień Ansu Fatiego, który wynik rywalizacji otworzył w 30. minucie, z kolei 120 sekund później zdobył bramkę na 2:0.

Pierwszy gol 17-latka padł po świetnym zagraniu Leo Messiego. Fatiemu pozostało poradzić sobie z jednym rywalem, a następnie oddać strzał, po którym piłka nie tylko trafiła do siatki, ale przeleciała też między nogami golkipera rywali. Drugie trafienie młodzieżowy reprezentant Hiszpanii też zaliczył po podaniu Argentyńczyka, oddają strzał z lewej nogi.

Gdy wydawało się, że wynik spotkania nie ulegnie zmianie, to honorowe trafienie za sprawą Rubena Rochiny zaliczyli gości, więc Blaugrana wygrała swoje spotkanie 2:1. W kolejnej serii gier team Quique Setiena zmierzy się w delegacji z Realem Betis, a Levante u siebie zagra z CD Leganes.

FC Barcelona – UD Levante 2:1 (2:0)