Barcelona zerwała negocjacje z Semedo

Nelson Semedo
Nelson Semedo fot. Grzegorz Wajda

Nelson Semedo prawdopodobnie pożegna się z Barceloną po zakończeniu obecnego sezonu. Obie strony zerwały rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu – informuje Marca.

Czytaj dalej…

Obecna umowa Semedo z Barceloną wygasa w czerwcu 2022 roku. Władze katalońskiego klubu oferowały mu przedłużenie jej o kolejne trzy lata, ale nie udało się w porozumienia w tej kwestii. Problemem były oczekiwana finansowe portugalskiego zawodnika.

Taka sytuacja sprawia, że Barcelona jest gotowa do sprzedaży Semedo podczas letniego okna transferowego. Klub z Camp Nou oczekuje za swojego piłkarza 40 milionów euro. Niewykluczone jednak, że zostanie on włączony w transakcję wymienną z innym klubem.

Gdzie trafi Semedo?

Jednym z prawdopodobnych kierunków odejścia Semedo są Włochy. Barcelona prowadzi bowiem rozmowy z przedstawicielami Juventusu i Interu Mediolan w sprawie transferów odpowiednio Miralema Pjanicia i Lautaro Martineza. Nazwisko Portugalczyka ma pojawiać się w kontekście możliwego rozliczenia.

26-letni Portugalczyk trafił do Barcelony latem 2017 roku za prawie 36 milionów euro z Benfiki Lizbona. Od tamtej pory rozegrał w jej barwach 111 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając jednego gola.

Komentarze