Ferran Torres polecił szefom Barcy piłkarza Man City

Ołeksander Zinczenko
Ołeksander Zinczenko Pressfocus

Według najnowszego raportu Fichajes.net, Ferran Torres przebył długą rozmowę z Xavim o nawykach w Man City. Podobno atakujący zgłosił też działaczom Barcy, aby monitorowali aktualną sytuację Ołeksandra Zinczenki. Ukrainiec jest wszechstronnym piłkarzem, dlatego angaż w Katalonii może tylko przyśpieszyć rozwój jego kariery.

  • Ferran Torres przebył długą rozmowę z Xavim w asyście działacza FC Barcelony
  • Na spotkaniu piłkarz polecił obserwowanie poczynań Zinczenki z Man City
  • Ukrainiec to dobry przyjaciel nowego nabytku Barcy, a oba kluby pozostają w dobrych relacjach

Zinczenko puka do bram Camp Nou

FC Barcelona przy potencjalnym triumfie w Lidze Europy, znacznie odciąży budżet transferowy. Stąd też jak najlepszy wynik na koniec sezonu jest priorytetem klubu. Na ten moment wszystko idzie zgodnie z planem, więc przy dobrych wiatrach latem będzie można ruszyć na konkretne zakupy.

Xavi traktuje każdego z podopiecznych indywidualnie. Ostatnio spotkał się m.in. z Ferranem Torresem. Jak twierdzą dziennikarze portalu Fichajes.net, do obu panów dołączył również jeden z działaczy Blaugrany. Raport wskazał, że nowy nabytek Barcy polecił swoim szefom monitorowanie sytuacji Ołeksandra Zinczenki z Man City.

W ostatnim czasie Ukrainiec jest tylko rezerwowym w układance Guardioli. Podobno rozważy każdą ciekawą ofertę latem. Jego kontrakt wygasa w 2024 r., dlatego Obywatele oczekują tylko poważnej oferty. Z kolei zawodnik tym sezonie zaliczył dwie asysty podczas 18 występów. Ferran Torres pozostaje w dobrych relacjach z kolegą z byłego klubu i jak się okazało, Zinczenko zawsze marzył o angażu w FC Barcelonie.

Do tego dobrze czuje się w defensywie czy drugiej linii, co tylko gra na korzyść transakcji przy pomysłach taktycznych Xaviego. Gdyby kariera 25-latka wskoczyła na elitarny poziom, Zinczenko byłby dobrą alternatywą na zastąpienie Jordiego Alby na lewej flance w przyszłości.

Na wyspach media wskazują, że każdy chętny po usługi Ukraińca musi rozpocząć negocjacje od 25 mln euro. Dla Dumy Katalonii to kryteria spokojnie do spełnienia. Więcej szczegółów w tej sprawie zapewne pojawi się pod koniec sezonu, gdy nadejdzie czas wiążących decyzji.

Czytaj więcej: Alba naciska na nową umowę dla gwiazdy. “Jeden z najlepszych”

Komentarze