Granada wypunktowała rywala

Piłkarze Granady
Piłkarze Granady PressFocus

Ósme zwycięstwo w tym sezonie odnieśli we wtorkowy wieczór piłkarze Granady. W zaległym meczu 4. kolejki La Liga pokonali u siebie 2:0 Osasunę Pampeluna.

Granada do wtorkowego spotkania przystępowała z nadzieją na rehabilitację za dwie ostatnie porażki (0:2 z Eibar i 0:4 z Barceloną). Okazja ku temu była bardzo dobrze, bowiem podejmowała u siebie przedostatnią w tabeli Osasuną Pampeluna, która na ligowe zwycięstwo czeka od 24 października.

Pierwsza połowa wtorkowego spotkania była wyrównana, ale to gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Granada defensywę gości zaskoczyła w 22. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Luisa Suareza, który mocnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Herrerę.

Kilka minut później Granada mogła podwyższyć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał wykorzystać Darwin Machis. Po raz drugi piłka w bramce Osasuny wylądowała tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalny błąd popełnił bramkarz gości, który zmylony przez rywala skierował futbolówkę do własnej bramki.

W drugiej połowie Granada praktycznie ograniczyła się do bronienia dostępu do własnej bramki i robiła to bardzo skutecznie. Inicjatywa zdecydowanie należała do gości z Pampeluny, ale nie potrafili ani razu znaleźć sposobu na rywala. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie i trzy punkty trafiły na konto gospodarzy.

Granada dzięki tej wygranej umocniła się na siódmym miejscu w tabeli. Na plasującą się za jej plecami Celtą Vigo ma cztery punkty przewagi.