Griezmann i De Jong wrócą na swoje pozycje?

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Ronald Koeman na stanowisku trenera Barcelony może być dobrą wiadomością dla Antoine’a Griezmanna i Frenkie’go de Jonga. W prowadzonym przez niego zespole obaj zawodnicy prawdopodobnie wrócą na swoje optymalne pozycje, na których w ostatnim czasie nie mieli zbyt wielu okazji do występów.

Czytaj dalej…

Koeman: Griezmann nie jest skrzydłowym

Griezmann, za którego Barcelona zapłaciła rok temu 120 milionów euro, ostatniego sezonu zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Reprezentant Francji rozegrał co prawda 35 spotkań w La Liga, zdobywając w nich dziewięć bramek i notując cztery asysty, ale prezentowana przez niego forma mocno odbiegała od tej, do której przyzwyczaił w Atletico Madryt.

Zdaniem Ronalda Koemana duży wpływ na postawę Griezmanna miała pozycja, na której był wystawiany przez poprzednich trenerów zespołu, Ernesto Valverde i Quique Setiena. – Z całym szacunkiem, ale Antoine Griezmann nie jest skrzydłowym. Musi grać tam, gdzie grał przez całe życie, wykorzystując swoje najmocniejsze cechy – powiedział Koeman, w wywiadzie udzielonym NOS Voetbal, cytowany przez Sport.

– Uważam, że najważniejsza dla trenera jest znajomość swoich zawodników, aby mieć możliwość najlepszego ich wykorzystania. To zaczyna się od wystawiania graczy na ich pozycjach – kontynuował holenderski trener.

Koeman dobrą wiadomością dla De Jonga

Latem ubiegłego roku Barcelonę wzmocnił również utalentowany reprezentant Holandii, Frenkie de Jong. W zespole z Camp Nou występował dotychczas jako środkowy pomocnik w ustawieniu 4-3-3. W poprzednim klubie, Ajaksie Amsterdam, De Jong najczęściej grywał bliżej defensywy, na pozycji defensywnego pomocnika.

– Chciałbym, aby Frenkie grał tak, jak grał dla Ajaksu i reprezentacji Holandii. Pewnego dnia pojechałem do Barcelony, aby obejrzeć mecz Barcy. Zobaczyłem go na pozycji na której nigdy bym go nie ustawił. Kiedy inwestujesz w zawodnika, który kosztował tyle pieniędzy, musisz sprawić, aby występował na swojej pozycji, na której prezentuje wydajność, jakiej się od niego oczekuje. Myślę, że Frenkie pokazał już w Ajaksie i drużynie narodowej, jaka jest jego pozycja – dodał Koeman, który współpracował z młodym pomocnikiem w reprezentacji Holandii.

W zakończonym już sezonie, De Jong rozegrał w barwach Barcelony 42 mecze we wszystkich rozgrywkach, w tym 29 w La Liga.

Komentarze