Hazard: Dla mnie to jeden z najgorszych sezonów

Eden Hazard
Eden Hazard fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Eden Hazard cieszy się ze zdobycia mistrzostwa Hiszpanii z Realem Madryt, ale przyznaje, że dla niego kończący się sezon, pod względem indywidualnym, był jednym z najgorszych w karierze.

Czytaj dalej…

– W tym roku zdobyliśmy ten tytuł dzięki kolektywowi. Da mnie, na poziomie indywidualnym, był to na pewno najgorszy sezon w karierze – powiedział Hazard w wywiadzie dla France Info, cytowany przez ESPN.

Problemy zdrowotne Hazarda

Kończący się sezon w przypadku Hazarda upłynął przede wszystkim pod znakiem problemów zdrowotnych. Te rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy reprezentant Belgii doznał złamania kostki. Po kilkumiesięcznej przerwie wrócił na boisku, ale doznał kolejnego urazu, który tym razem wymagał przeprowadzenia operacji. Ta miała wykluczyć go z gry do końca sezonu.

Zawieszenie rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa pozwoliło jednak Hazardowi wrócić na boisko po ich wznowieniu, ale nadal odczuwał dyskomfort. Między innymi z tego powodu zabrakło go w kadrze meczowej na trzy spotkania, w tym na ostatnie przeciwko Leganes.

Piłkarz ma teraz nadzieję, że będzie gotowy na czekającą drużynę w sierpniu rywalizację w Lidze Mistrzów. 7 sierpnia Królewscy rozegrają rewanżowe spotkanie 1/8 finału z Manchesterem City, w którym będą starali się odrobić straty z pierwszego, przegranego 1:2 meczu.

– To był trochę dziwny sezon, biorąc pod uwagę wszystko, co się wydarzyło – powiedział Hazard. – Teraz czeka nas rywalizacja w Lidze Mistrzów i będzie bardzo ciężko, ponieważ czeka nas mecz z Manchesterem City, a to bardzo dobra drużyna – dodał.

Hazard chwali Zidane’a

Belg nie szczędzi także słów pochwał w kierunku trenera Realu Madryt Zinedine’a Zidane’a, który zdobył z klubem drugi mistrzowski tytuł w roli szkoleniowca.

– Wszyscy znamy Zidane’a jako piłkarza, był najlepszy. Jako trenera, nie trzeba go nawet opisywać. Udowodnił w ciągu kilku ostatnich lat, że jest jednym z najlepszych. Jest prostą osobą, która wie, co powiedzieć w odpowiednim momencie. Ufa swoim zawodnikom, a zawodnicy ufają mu. Dlatego to tak funkcjonuje – dodał Hazard.

Komentarze