Hit dla Realu, Sevilla na tarczy

Casemiro
Casemiro fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

W drugim sobotnim starciu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt pokonał na swoim stadionie Sevillę FC 2:1. Dzięki tej wiktorii stołeczna drużyna ma na swoim koncie 43 punkty.

Team ze stolicy Hiszpanii przystępował do swojej potyczki opromieniony wygraną w Superpucharze Hiszpanii nad Atletico Madryt. Z kolei ekipa z Andaluzji ostatnio rozbiła 4:0 Escobedo w ramach Copa del Rey. Jednocześnie na Santiago Bernabeu wrócił Julen Lopetegui, który miał zaległe rachunki do wyrównania z Królewskimi.

W pierwszych trzech kwadransach meczu byliśmy świadkami wyrównanego boju, aczkolwiek więcej sytuacji strzeleckich mieli goście. Sevilla nawet zdobyła bramkę w 31. minucie, ale po weryfikacji VAR trafienie to zostało anulowane, bo sędzia dopatrzył się przewinienia przy tym golu.

Po zmianie stron z kolei do siatki rywali trafili gospodarze. Bramkę zdobył Casemiro. Brazylijczyk wykorzystał świetne podanie piętką od Luki Jovicia, oddając strzał z prawej nogi. Radość z prowadzenia w szeregach Realu nie trwała jednak długo, bo w 64. minucie do wyrównania doprowadził Luuk De Jong.

Ostatnie słowo w sobotnim starciu należało jednak do Casemiro, który w 69. minucie zaliczył swoje drugie trafienie. Tym razem pomocnik Los Blancos wykorzystał dośrodkowanie Lucasa Vazqueza, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową. Tym samym dwunaste ligowe zwycięstwo Realu w tym sezonie stało się faktem.

Real Madryt – Sevilla FC 2:1 (0:0)

1:0 Casemiro 54′
1:1 De Jong 64′
2:1 Casemiro 69′