Hit ligi hiszpańskiej dla Barcelony, Messi z kolejnym golem

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Sevillę 2:0 w meczu 25. kolejki La Liga. Do zwycięstwa Blaugranę poprowadzili Ousmane Dembele i Lionel Messi, którzy strzelili po golu. Dla podopiecznych Ronalda Koemana była to piętnasta wygrana w sezonie.

Barca wciąż z marzeniami o mistrzostwie

FC Barcelona i ekipa Julena Lopeteguiego to sąsiedzi w ligowej tabeli. Do sobotniego starcia obie drużyny przystępowały w bardzo dobrych nastrojach, notując ostatnio świetne serie. Tym samym batalia na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan zapowiadała się bardzo ciekawie.

Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji nie spełniły z pewnością oczekiwań postronnych obserwatorów. Więcej z gry mieli jednak gości, którzy oddali trzy celne strzały. Po jednym z nich z gola mógł się cieszyć w 29. minucie Ousmane Dembele. Francuz w sytuacji oko w oko z bramkarzem rywali nie dał mu żadnych szans i na przerwę Barca udała się z jednobramkową zaliczką.

Zasłużona wygrana Blaugrany

W drugiej połowie Andaluzyjczycy ruszyli do ataku. Próbę zdobycia bramki podjął Youssef En Nesyri. Piłkarz Sevilli skierował nawet piłkę do siatki w 81. minucie, ale jego trafienie po weryfikacji VAR zostało anulowane, bo tuż przed oddaniem strzału pomagał sobie ręką. Tymczasem w 88. minucie wynik rywalizacji na 2:0 ustalił Lionel Messi. Argentyńczyk po indywidualnej akcji zdobył bramkę.

Barca po rozegraniu 25 spotkań legitymuje się bilansem 53 punktów. Z kolei Sevilla ma wciąż na swoim koncie 48 oczek. W następnej kolejce obie drużyny rozegrają swoje mecze na wyjeździe. Andaluzyjski team zmierzy się z Elche, a ekipę z Camp Nou czeka starcie z Osasuną.